Kezdõlap
 
   Borítók   
   Statisztikák  
   Fórum  
 
2024, szeptember 21, 05:38:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Hírek: 2007 Elindult a CoversClub
 
   Fõoldal   Súgó Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 174   Le
  Nyomtatás  
Szerzõ Téma: Hibák a CoversClub-on  (Megtekintve 1602606 alkalommal)
Eddy61
CoversClub Tag
****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 948



« Új hozzászólás #1364 Dátum: 2011, december 28, 19:39:35 »

Nem kell megijedni, megindult a nyelvreform. Klikk a linkre! (Ó(h) ez milyen dallamosan hangzott.) Grin Grin Grin

http://hirtelen.wordpress.com/2011/12/23/nyelvreform-megszunik-az-ly-es-a-j-kozti-kulonbseg/

Naplózva

Üdv: Eddy61
Old Dzsordzsi
Global Administrator
CoversClub Tag
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 2668


« Új hozzászólás #1363 Dátum: 2011, december 28, 18:54:58 »

Nem kell megijedni, megindult a nyelvreform. Klikk a linkre! (Ó(h) ez milyen dallamosan hangzott.) Grin Grin Grin

http://hirtelen.wordpress.com/2011/12/23/nyelvreform-megszunik-az-ly-es-a-j-kozti-kulonbseg/

 Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Jaj, neeeee!
Kenyér nélkül maradooook!!!

 Grin Grin Grin
Naplózva
Szalacsi Dezsõ
CoversClub King
Haladó
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 142



« Új hozzászólás #1362 Dátum: 2011, december 28, 18:50:57 »

Nem kell megijedni, megindult a nyelvreform. Klikk a linkre! (Ó(h) ez milyen dallamosan hangzott.) Grin Grin Grin

http://hirtelen.wordpress.com/2011/12/23/nyelvreform-megszunik-az-ly-es-a-j-kozti-kulonbseg/
Naplózva
Old Dzsordzsi
Global Administrator
CoversClub Tag
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 2668


« Új hozzászólás #1361 Dátum: 2011, december 28, 18:38:44 »

Húha... gyerekek én nem akartam ekkora port verni a témával, csak borítót és címkét kerestem a filmhez, mit mondjak igazán meglepett.

Old Dzsordzsi!
Távol áll tõlem a kekeckedés, nyelvtanban te vagy a professzor, akkor csak egy példa, ne vegyük figyelembe az újságokat-médiát: pl. Discovery magyar kiejti, hogy Diskovery leírja, hogy Discovery, lehetne tovább sorolni.
Szia!

Az adott példa esetében (majdnem) tökéletesen egyetértek veled. Azért majdnem, mert még a legelvetemültebb magyar sem mondja diskoveripszilon-nak.  Grin
Amúgy nem tartanám ördögtõl valónak a Diszkoveri formában történõ leírást sem, akármennyire is borzasztónak látszik elsõre. A legtöbb újítás elsõre borzasztónak látszik, aztán idõvel megszokjuk, majd másképp szinte el sem tudjuk képzelni...

A tréfát félretéve: a médiában olvasottakat/hallottakat én, és nyelvtanilag nem veszem figyelembe (bár egyre inkább semmilyen szempontból sem  Smiley). A legkevésbé sem orrolok meg azokra, akik nem ugyanígy gondolják.

« Utoljára szerkesztve: 2011, december 28, 18:41:45 írta Old Dzsordzsi » Naplózva
laszlo57
CoversClub Tag
****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 275



« Új hozzászólás #1360 Dátum: 2011, december 28, 15:57:26 »

Húha... gyerekek én nem akartam ekkora port verni a témával, csak borítót és címkét kerestem a filmhez, mit mondjak igazán meglepett.

Old Dzsordzsi!
Távol áll tõlem a kekeckedés, nyelvtanban te vagy a professzor, akkor csak egy példa, ne vegyük figyelembe az újságokat-médiát: pl. Discovery magyar kiejti, hogy Diskovery leírja, hogy Discovery, lehetne tovább sorolni.
Naplózva

Üdv. :laszlo57
Old Dzsordzsi
Global Administrator
CoversClub Tag
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 2668


« Új hozzászólás #1359 Dátum: 2011, december 28, 15:47:13 »

Remélem ezt beszúrtad nem pedig bepötyögted!! Cheesy
Egyik sem.

A Szabályzat pdf fájlban van meg nekem, onnan pedig nem tudok CtrlC/CtrlV-zni.
Tehát átírtam. Viszont nem bepötyögtem, mert szerencsére meglehetõsen jó gépíró vagyok.
Naplózva
Atosz24
Administrator
CoversClub Tag
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 5281



« Új hozzászólás #1358 Dátum: 2011, december 28, 15:22:11 »

Üdv Mindenkinek Colorado/Kolorádó ügyben!

Itt biz’a több nyelvtani szabályt (Magyar Tudományos Akadémia: A Magyar Helyesírás Szabályai – 1985; aktuálisabb hivatalos nyelvtani szabályozásról sajna nem tudok  Undecided ) is figyelembe kell venni.

1. Idegen tulajdonnevek írása.
Szabályzat 208. Latin betûs írásrendszerû országok, külföldi területek, határainkon kívüli hegyek, vizek, helységek, stb. megnevezésére gyakran … magyaros formájú és írású névváltozatokat használunk…
Szabályzat 214. …A latin írású nyelvek tulajdonneveiben általában változtatás nélkül követjük az idegen írásmódot…

Rögvest egy döntési helyzet: Colorado, vagy Kolorádó?

2. Toldalékok kapcsolása
Szabályzat  211. A magyarosan írt idegen … tulajdonnevekhez ugyanazon szabályok szerint kapcsoljuk a toldalékokat, mint a magyar … nevekhez…
Szabályzat 215. Az idegen írásmód szerint írt … tulajdonnevekhez általában ugyanúgy közvetlenül … tapasztjuk hozzá a toldalékokat, mint a magyar … tulajdonnevekhez.
Szabályzat 216. Ha idegen írásmód szerint írt … tulajdonnevekhez közvetlenül kapcsolunk magyar toldalékokat …
a) … a tulajdonnevek végsõ … o-ja … helyett … ó-t … írunk az olyan toldalékos alakokban, amelyekben ezek a szóvégi hangok a magyar kiejtésben megnyújtva fordulnak elõ…
Szabályzat 174. Ha egy földrajzi név egyelemû … az alapformát … nagybetûvel, az –i képzõs származékot pedig kisbetûvel kezdjük…

Mindezek alapján szerintem a helyes cím: A coloradói férfi.
A colorádói egyértelmûen helytelen, a kolorádói pedig – valahogy most nem hangzik olyan jól, mint anno, amikor elkészítettem a címkéket.

Üdv Laszlo57!
Az újságra hivatkozást nyelvi ügyekben soha, sehol nem fogadom el. A médiában ugyanis – bármelyik szegmensét nézzük – annyi nyelvi szemét létezik, hogy az már környezetszennyezésnek minõsíthetõ. Persze a prímet ebben is Net viszi.

Szia Eddy!
Bár megvan még a régi corel fájl, a két címkét mégis töröltem. Részben a békeség okán, de leginkább azért, mert azokat úgy ma már el nem követném…

Szia Singer!
Egyetértek a véleményeddel most (is). Ha nem hágjuk át egyértelmûen a nyelvtani szabályokat, magyarosítsunk, ahol csak lehet.

Old Dzsordzsi

U.i. Örülnék, ha a hosszú idézés miatt nem kellene túl sokat csuklanom...  Grin



Remélem ezt beszúrtad nem pedig bepötyögted!! Cheesy
Naplózva
Old Dzsordzsi
Global Administrator
CoversClub Tag
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 2668


« Új hozzászólás #1357 Dátum: 2011, december 28, 15:13:11 »

Üdv Mindenkinek Colorado/Kolorádó ügyben!

Itt biz’a több nyelvtani szabályt (Magyar Tudományos Akadémia: A Magyar Helyesírás Szabályai – 1985; aktuálisabb hivatalos nyelvtani szabályozásról sajna nem tudok  Undecided ) is figyelembe kell venni.

1. Idegen tulajdonnevek írása.
Szabályzat 208. Latin betûs írásrendszerû országok, külföldi területek, határainkon kívüli hegyek, vizek, helységek, stb. megnevezésére gyakran … magyaros formájú és írású névváltozatokat használunk…
Szabályzat 214. …A latin írású nyelvek tulajdonneveiben általában változtatás nélkül követjük az idegen írásmódot…

Rögvest egy döntési helyzet: Colorado, vagy Kolorádó?

2. Toldalékok kapcsolása
Szabályzat  211. A magyarosan írt idegen … tulajdonnevekhez ugyanazon szabályok szerint kapcsoljuk a toldalékokat, mint a magyar … nevekhez…
Szabályzat 215. Az idegen írásmód szerint írt … tulajdonnevekhez általában ugyanúgy közvetlenül … tapasztjuk hozzá a toldalékokat, mint a magyar … tulajdonnevekhez.
Szabályzat 216. Ha idegen írásmód szerint írt … tulajdonnevekhez közvetlenül kapcsolunk magyar toldalékokat …
a) … a tulajdonnevek végsõ … o-ja … helyett … ó-t … írunk az olyan toldalékos alakokban, amelyekben ezek a szóvégi hangok a magyar kiejtésben megnyújtva fordulnak elõ…
Szabályzat 174. Ha egy földrajzi név egyelemû … az alapformát … nagybetûvel, az –i képzõs származékot pedig kisbetûvel kezdjük…

Mindezek alapján szerintem a helyes cím: A coloradói férfi.
A colorádói egyértelmûen helytelen, a kolorádói pedig – valahogy most nem hangzik olyan jól, mint anno, amikor elkészítettem a címkéket.

Üdv Laszlo57!
Az újságra hivatkozást nyelvi ügyekben soha, sehol nem fogadom el. A médiában ugyanis – bármelyik szegmensét nézzük – annyi nyelvi szemét létezik, hogy az már környezetszennyezésnek minõsíthetõ. Persze a prímet ebben is Net viszi.

Szia Eddy!
Bár megvan még a régi corel fájl, a két címkét mégis töröltem. Részben a békeség okán, de leginkább azért, mert azokat úgy ma már el nem követném…

Szia Singer!
Egyetértek a véleményeddel most (is). Ha nem hágjuk át egyértelmûen a nyelvtani szabályokat, magyarosítsunk, ahol csak lehet.

Old Dzsordzsi

U.i. Örülnék, ha a hosszú idézés miatt nem kellene túl sokat csuklanom...  Grin

 







« Utoljára szerkesztve: 2011, december 28, 15:15:11 írta Old Dzsordzsi » Naplózva
singer
CoversClub King
CoversClub Tag
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 1602


« Új hozzászólás #1356 Dátum: 2011, december 28, 11:37:55 »

Tisztelt klubtagok!
Egy nagyon szembetûnõ hibával (szerintem) találkoztam borító keresés alkalmával.
Keretem a "A Colorádói férfi" borítóját, de így nem találtam, csak A Kolorádói férfi.....
Most akkor ez hogy van?
Melyik a jó?
Ha újságcikket idéznék, abban is úgy van, hogy a colorádói egyetem munkatársai.......stb

Szerintem ez nyelvtanilag nem hibás. Ugyanis a magyarban elterjedt (földrajzi) neveket általában magyar kiejtés szerint írjuk. (Kalifornia, Párizs, Bécs, stb) Itt inkább az a probléma, hogy valaki annak idején a film címét "C"-vel írta és így rögzült. De pl. a Kalifornia királyát vagy a Kolorado Kid (Stephen King filmje) címeket már "K"-val írták.
Na erre varjál gombot!
Naplózva
Eddy61
CoversClub Tag
****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 948



« Új hozzászólás #1355 Dátum: 2011, december 28, 09:10:23 »

Tisztelt klubtagok!
Egy nagyon szembetûnõ hibával (szerintem) találkoztam borító keresés alkalmával.
Keretem a "A Colorádói férfi" borítóját, de így nem találtam, csak A Kolorádói férfi.....
Most akkor ez hogy van?
Melyik a jó?
Ha újságcikket idéznék, abban is úgy van, hogy a colorádói egyetem munkatársai.......stb
Szia!

Igazad lehet, mert itthon is "C"-vel írták a borítón:



Ui: Atosz csak itt a clubbon írta el K-ra (átírtam), de a borítóján már C-vel van. Öreg Gyuri barátomnak javítania kell a korongjait addig nem is törlöm, hátha nincs meg már neki az eredeti, õ majd törli a rosszat.
« Utoljára szerkesztve: 2011, december 28, 09:16:04 írta Eddy61 » Naplózva

Üdv: Eddy61
laszlo57
CoversClub Tag
****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 275



« Új hozzászólás #1354 Dátum: 2011, december 28, 05:57:55 »

Tisztelt klubtagok!
Egy nagyon szembetûnõ hibával (szerintem) találkoztam borító keresés alkalmával.
Keretem a "A Colorádói férfi" borítóját, de így nem találtam, csak A Kolorádói férfi.....
Most akkor ez hogy van?
Melyik a jó?
Ha újságcikket idéznék, abban is úgy van, hogy a colorádói egyetem munkatársai.......stb
Naplózva

Üdv. :laszlo57
Old Dzsordzsi
Global Administrator
CoversClub Tag
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 2668


« Új hozzászólás #1353 Dátum: 2011, december 25, 21:41:28 »

Helló!
matis3 -nak üzenem, hogy a thomas sorozat mind a három dvd borítója használhatatlan.össze-vissza van vágva.úgy kinyomtatni meg semmi értelme.nem látta a kedves feltöltõ hogy teljesen rossz amit csinált?
Sziasztok!
Nem szoktam ennyire közönséges lenni, pláne nem karácsony napján.

Kedves hurka79, ha valamihez nem értesz akkor ne szólalj meg, pláne aznapi reggel. Ez egy 3 darabos 22mm-es DVD gyûjtõ csomag. Ahogy hozzászóltál már eleve kinyitotta a kést a zsebemben. A többiek remélem utólag velem értenek egyet, hogy egy hétre elküldelek pihenni, hogy nyugodtan "gondolkodhass".
Egyetértek.
Naplózva
Eddy61
CoversClub Tag
****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 948



« Új hozzászólás #1352 Dátum: 2011, december 25, 09:23:14 »

Helló!
matis3 -nak üzenem, hogy a thomas sorozat mind a három dvd borítója használhatatlan.össze-vissza van vágva.úgy kinyomtatni meg semmi értelme.nem látta a kedves feltöltõ hogy teljesen rossz amit csinált?
Sziasztok!
Nem szoktam ennyire közönséges lenni, pláne nem karácsony napján.

Kedves hurka79, ha valamihez nem értesz akkor ne szólalj meg, pláne aznapi reggel. Ez egy 3 darabos 22mm-es DVD gyûjtõ csomag. Ahogy hozzászóltál már eleve kinyitotta a kést a zsebemben. A többiek remélem utólag velem értenek egyet, hogy egy hétre elküldelek pihenni, hogy nyugodtan "gondolkodhass".
Naplózva

Üdv: Eddy61
Old Dzsordzsi
Global Administrator
CoversClub Tag
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 2668


« Új hozzászólás #1351 Dátum: 2011, december 24, 15:15:49 »

Helló!

matis3 -nak üzenem, hogy a thomas sorozat mind a három dvd borítója használhatatlan.össze-vissza van vágva.úgy kinyomtatni meg semmi értelme.nem látta a kedves feltöltõ hogy teljesen rossz amit csinált?

Hali

Segítség a kinyomtatáshoz.
1 - 2 - 3 ebben a sorrendben nyomtasd, majd ezután ugyan ebben a sorrendben helyezd a tokba a kinyomtatott képeket (javaslom a méretre vágást), ha evvel végeztél, akkor egymás mellé rakod a polcon a tokokat (szintén javaslat: balról jobbra és az 1 számúval kezdés) hidd el, nagyon jól mutat a polcon.

Csiribácsi


 Grin Grin Grin



Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Naplózva
singer
CoversClub King
CoversClub Tag
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 1602


« Új hozzászólás #1350 Dátum: 2011, december 24, 14:14:45 »

Helló!

matis3 -nak üzenem, hogy a thomas sorozat mind a három dvd borítója használhatatlan.össze-vissza van vágva.úgy kinyomtatni meg semmi értelme.nem látta a kedves feltöltõ hogy teljesen rossz amit csinált?

Hali

Segítség a kinyomtatáshoz.
1 - 2 - 3 ebben a sorrendben nyomtasd, majd ezután ugyan ebben a sorrendben helyezd a tokba a kinyomtatott képeket (javaslom a méretre vágást), ha evvel végeztél, akkor egymás mellé rakod a polcon a tokokat (szintén javaslat: balról jobbra és az 1 számúval kezdés) hidd el, nagyon jól mutat a polcon.

Csiribácsi


 Grin Grin Grin



Naplózva
Oldalak: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 174   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!
Az oldal 0.079 másodperc alatt készült el 18 lekéréssel.